2015-06-02 13:47:25 «Մշակութային վերածնունդ» հիմնադրամը ստեղծվել է 2014թ փետրվար ամսին, ծրագրի գաղափարը հղացել է 2013 թ. օգոստոս ամսից: Այն նպատակ ունի աջակցել հայ մշակույթի, արվեստների...
Այսօր 10:44 Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները Վաշինգտոնում դաժան ծեծի են ենթարկել ցուցարարներին Այսօր 10:02 Թուրքիան կսկսի մшրտական ինքնաթիռների և ավիակիրների արտադրություն․ Էրդողան 19 Փետրվար 2026 Մոսկվայի մետրոյում պայթյուն է տեղի ունեցել 18 Փետրվար 2026 Զախարովա. Երևանը «մոռացել է» Հայկական երկաթուղիներում ռուսական ներդրումների մասին 18 Փետրվար 2026 Մենք չենք ձգտում միջուկային զենք ստեղծել. Իրանի նախագահ 18 Փետրվար 2026 Զելենսկին հանձնարարել է Պուտինի հետ հանդիպում կազմակերպել
Սփյուռք
Երևանում կայացավ Վիկ Գերամիի ֆիլմի ցուցադրությունը Մարդինում հայկական եկեղեցին մնացել է առանց համայնքի․ այնտեղ այժմ միայն մեկ հայ է աղոթում Ելենա Փինջոյանի որդին մահացել է՝ ընկնելով պատուհանից Պաֆոսի քաղաքապետարանը հայ համայնքի պահանջով փոխել է Թալեաթ Փաշայի փողոցի անունը Սփյուռքահայ կամավոր բժիշկները հայրենիքում են